Miesięczne archiwum: Czerwiec 2015

Pudełko-Ice-Box

Foremki do lodu

Lato czas upałów, wylegiwania się na słońcu, pikników i plenerowych imprez w gronie najbliższych i jednocześnie czas na zimne napoje i drinki, które są doskonałym sposobem na orzeźwienie kiedy słońce bezlitośnie praży.

Przygotowanie kostek lodu w domu jest rzeczą niezwykle prostą dlatego przedstawimy kilka propozycji foremek do lodów, które znaleźć można w sklepach internetowych. Fajnym pomysłem na urozmaicenie kostek jest włożenie do wgłębień foremek ziarenek kawy, skórek pomarańczy czy cytryny, listków mięty, małych kawałków owoców co nada ciekawego i oryginalnego wyglądu.

Lekue-lód1
Lekue foremka do lodu / zestaw koktajlowy -  foremka uformuje idealne sześcienne kostki. W zestawie oprócz foremki znajduje się spray do cytrusów.

Oxo foremka do lodu Ice Cube – wykonana z wysokiej jakości tworzywa sztucznego a dzięki unikatowej, opatentowanej pokrywce można bez żadnego problemu wyjąć tyle kostek ile potrzeba. Foremkę można myć w zmywarce.

Pudełko-Ice-Box
Lekue foremka do lodu i pudełko Ice Box – eleganckie, stylowe i perfekcyjnie wykończony pojemnik z foremką do lodu w jednym. Wykonany z najwyższego rodzaju silikonu platinum oraz tworzywa sztucznego.

Wypróbuj również któregoś z naszych przepisów na orzeźwiający napój:

1) Mrożona herbata z miodem i cytryną

Składniki:
skórka z cytryny – bez białej części
sok z cytryny – 1 sztuka
woda 150ml
miód 4 łyżki

Sposób przyrządzania:
Skórkę z cytryny pokroić w cienkie i krótkie paseczki.  Włożyć je do zagłębień w foremkach. Sok z cytryny zmieszać z wodą i miodem. Mieszankę przelać do foremki i włożyć do zamrażalnika. Przygotować czarną herbatę (tak jak lubisz) i dodać przygotowane kostki lodu.

Wpis powstał dzięki uprzejmości i wiedzy sklepu ArtCook.pl

Infolinia sklepu czynna jest przez 7 dni w tygodniu od 7 do 22.